Новини‎ > ‎

4. Україна

Новини України

Відображаються 1 - 5 із 17 записів. Переглянути більше »

Региональные аэропорты: как выжить без крупных инвестиций

опубліковано 14 груд. 2016 р., 01:07 Master Admin   [ оновлено 14 груд. 2016 р., 01:09 ]

Cтворення нового грантового фонду з патріотичною назвою "Борщ Fundation"

опубліковано 27 бер. 2015 р., 04:37 Master Admin   [ оновлено 27 бер. 2015 р., 04:42 ]

Два тижні тому було оголошено про створення нового грантового фонду з патріотичною назвою "Борщ Fundation", який націлений на фінансування проектів, що розробляють dual-use technology - технології, які можуть застосовуватися для створення продукції як оборонного, так і цивільного призначення. Фонд був створений за ініціативою засновника KM Core Евгена Уткіна та засновника і СЕО інвестиційного фонду Hybrid Capital Іллі Кенігштейна.

Наразі грантовий фонд визначився із своєю структурою та вимогами щодо заяв на отримання гранту.

Детальніше тут.

Структура фонду “Борщ Foundation

Засновники - участники Мережевого Кластеру Високих Технологій (МКВТ);
Наглядова рада - Ілля Кенігштейн, Богдан Купич, Даніл Ситніков, Даніл Яневський;
Правління - в.о. Виконавчого директору - Ілля Кенігштейн (позиція відкрита);
Експерти - зовнішні експерти, лідери ІТ - галузі, громадські діячі (разом 25 чоловік).


Інноваційні пріоритету фонду

У своїй діяльності при розгляді заяв та прийнятті рішень щодо надання грантів фонд притримується наступних пріоритетів: інноваційні технології у сфері оборони, підвищення ефективності бойового застосування та підготовки військ, створення та впровадження у військовій сфері нових високо результативних технологічних рішень – як шляхом використання нових матеріалів та проривних технологій, так й інтеграції (комплексування) різних рішень для отримання системного ефекту.


Вимоги щодо оформлення заяв для отримання гранту Борщ Foundation

Учасникам необхідно надати до Ради фонду (кластеру) комплект конкурсної документації в електронному вигляді, який включає:
Сформульовану задачу проекту;
Технічний опис технології/ інновації/ MVP;
Сферу застосування у військовій чи навколо військовій галузі;
Сфери застосування у цивільних галузях;
Визначення цільового ринку та передбачувані споживачі технології/ продукту;
Приблизний план розвитку;
Зібрана команда у складі не менш 2 осіб, в якій кожен відповідає за свій напрямок.

Для отримання гранту не є обов’язковим
Наявність юридичної реєстрації компанії;
Профільної освіти;
Досягнення повнолітнього віку.

Принципи надання гранту

Гранти надаються для реалізації проектів у сфері технологій подвійного призначення, які сфокусовані на розробці конкретного продукту чи технології та націлені на певний ринок. При цьому продукт може складатися з декількох компонентів, які пов’язані між собою та у сукупності утворюють єдиний виріб чи послугу з точки зору їх споживача чи єдиний технологічний процес, який спрямований на отримання таких виробів чи надання послуг. Фонд надає одній команді на реалізацію одного проекту не більше одного гранту, сума якого визначається експертною радою з урахуванням потреб проекту, та складає суму від 50 тис до 1 мільйона гривень.

Для підтвердження досягнення отримувачем гранту результатів реалізації проекту фонд має право витребувати додаткові документи та залучати незалежних експертів, у тому числі щодо питань випробування чи тестування зразків, макетів, прототипів, елементів продукту чи технології, а також дослідження ринку чи патентної інформації.

Борщ Foundation. Український Кризовий Медіа Центр, 26 березня 2015

За додатковою інформацією можна звернутися за такими контактами:
Тел.: +38 (044) 200 42 14
E-mail: project@borsch.org.ua

Енергоатом розпочав онлайн-трансляції конкурсних торгів

опубліковано 6 бер. 2015 р., 06:24 Master Admin

04.03.2015

Сьогодні Комітет з конкурсних торгів НАЕК «Енергоатом» розпочав онлайн-трансляції проведення конкурсних торгів на YouTube-каналі Компанії в мережі Інтернет.

Як повідомив директор Центру із запобігання і протидії корупції НАЕК «Енергоатом» Олег Поліщук, Компанія запровадила такі онлайн-трансляції проведення конкурсних торгів з метою запобігання і протидії корупції та інформування громадськості.

Зокрема, сьогодні Комітет з конкурсних торгів НАЕК «Енергоатом» визначить переможця торгів на закупівлю запасних частин до насосів для ЗАЕС та РАЕС, запчастин для гідравлічного та пневматичного силового устатковання (ЗІП до високонапірного обладнання та пневмоприводів для ЮУАЕС, РАЕС, ХАЕС) та інше.

Пряму онлайн-трансляції проведення конкурсних торгів можна переглянути на посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BqxQOuuwPsA

«Енергоатом»: перевірка американського ядерного палива на ЮУАЕС пройшла успішно

опубліковано 6 бер. 2015 р., 06:02 Master Admin   [ оновлено 6 бер. 2015 р., 06:10 ]

З 15 лютого по 1 березня на третьому енергоблоці Южно-Української атомної станції проходила щорічна інспекція тепловиділяючих збірок компанії Westinghouse

Україна і Westinghouse домовилися про використання американського ядерного палива на українських АЕС.

Інспекційна перевірка паливних зборок ТВС-W компанії Westinghouse, що знаходяться в дослідній експлуатації на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС, дала позитивні результати, які дадуть змогу здійснити завантаження активної зони ядерного реактора виключно американським паливом, йдеться в повідомленні НАЕК «Енергоатом».

Згідно з прес-релізом компанії, з 15 лютого по 1 березня на третьому енергоблоці Южно-Української атомної станції проходила щорічна інспекція тепловиділяючих зборок компанії Westinghouse (ТВС-W). Обстеження палива виконувалося за участю представників компанії-виробника, а також персоналу «Атомремонтсервісу» і Южно-Української АЕС.

«У рамках цієї роботи проведено інспекцію 6 ТВС-W, відібраних згідно з рекомендаціями Westinghouse 3-4 паливних кампаній, які відпрацювали в активній зоні енергоблока №3 ЮУАЕС. Вимірювання проведено в обсязі програми інспекції, узгодженої з Держатомрегулювання України. За попередніми даними можна зробити висновок про відсутність зауважень до цих паливних зборок»,- цитує прес-служба слова начальника відділу ядерної безпеки Южно-Української АЕС Олексія Арванінова.

_«Інспекційна перевірка ТВС-W, яка дала позитивні результати, завершила перелік необхідних заходів і операцій, які повинні передувати завантаженню в активну зону енергоблока №3 ЮУАЕС перевантажувальної партії, що повністю складається з паливних зборок модифікованої конструкції (ТВС-WR) виробництва Westinghouse, - йдеться в повідомленні «Енергоатома».

У компанії нагадали, що 42 свіжі касети палива Westinghouse надійшли на атомну станцію у листопаді 2014 року і будуть встановлені на штатні місця відповідно до графіка завантаження в березні 2015 року.

«Склад чергового (двадцять п'ятого) паливного завантаження реактора енергоблока №3 ЮУАЕС узгоджено ДІЯРУ (Держатомрегулювання – УНІАН)», - наголошується в повідомленні.

Як раніше повідомляв УНІАН, 30 грудня 2014 року Україна в Брюсселі підписала контракт з американсько-японською компанією Westinghouse про збільшення поставок ядерного палива на АЕС.

Співпрацю ДП НАЕК «Енергоатом» з Westinghouse було почато в рамках міжурядової угоди між США і Україною від 2000 року щодо кваліфікації ядерного палива для України і продовжено в рамках комерційного контракту, підписаного в 2008 році.

Тепловиділяючі елементи ТВС-W американської компанії Westinghouse використовуються на Южно-Українській атомній електростанції. У червні 2012 року під час планово-запобіжного ремонту на Южно-Українській АЕС було виявлено, що поставлені Westinghouse паливні зборки механічно пошкоджені і непридатні для подальшої експлуатації. Причиною відмови зборок визнано недоліки в їх конструкції.

Спільний аналіз характеру цих відхилень фахівцями ЮУАЕС і Westinghouse показав, що їх було одержано в ході операцій з завантаження ТВС-W у ремонтний період 2011 року.

У вересні 2014 року ДІЯРУ надала дозвіл на завантаження нового модифікованого палива ТВС-WR в енергоблок №3 Южно-Української АЕС.

Довідка УНІАН. В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками. Функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх атомних електростанцій країни, покладено на держпідприємство «НАЕК «Енергоатом», яке є найбільшим виробником електроенергії в Україні.

30 грудня 2014 року Україна в Брюсселі підписала контракт з американсько-японської компанією Westinghouse про збільшення поставок ядерного палива на АЕС

опубліковано 6 бер. 2015 р., 05:59 Master Admin   [ оновлено 6 бер. 2015 р., 06:00 ]

«Енергоатом»: перевірка американського ядерного палива на ЮУАЕС пройшла успішно 
США готові сприяти Україні в реалізації нових проектів у сфері ядерної енергетики шляхом обміну досвідом і допомоги в залученні фінансування для проведення реформ у цій галузі.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики і вугільної промисловості з посиланням на результати робочої зустрічі 5 березня міністра енергетики Володимира Демчишина із заступником міністра енергетики США Едвардом Макгінісом.

Згідно з повідомленням, українська сторона заявила про повне виконання взятих на себе зобов'язань в рамках реалізації спільних проектів із підвищення ядерної безпеки, кваліфікації ядерного палива і технічного переоснащення системи фізичного захисту в Україні.

У міністерстві нагадали, що наприкінці 2014 року і початку 2015 року були укладені додаткові угоди з американськими компаніями, пов'язані з диверсифікацією поставок ядерного палива і початком будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні.

«Це дозволить покращити в майбутньому енергетичну безпеку України, залучити передові світові технології, уникнути зайвих витрат із вивезення і тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива, а також зменшити залежність нашої країни від Російської Федерації», - говориться в повідомленні.

«Американська сторона у свою чергу відзначила подальшу готовність всебічно сприяти реалізації існуючих і нових проектів у сфері ядерної енергетики шляхом обміну досвідом і сприяння в залученні фінансування, у разі потреби, для подальшої успішної реалізації намічених реформ в енергетичному секторі», - відзначили в міністерстві.

Як повідомляв УНІАН, інспекційна перевірка паливних збірок ТВС-W компанії Westinghouse, що перебувають в дослідній експлуатації на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС, дала позитивні результати, які дозволять здійснити завантаження активної зони ядерного реактора лише американським паливом.

30 грудня 2014 року Україна у Брюсселі підписала контракт з американсько-японською компанією Westinghouse про збільшення поставок ядерного палива на АЕС.

Співпраця ДП НАЕК «Енергоатом» з Westinghouse було почато в рамках міжурядової угоди між США і Україною від 2000 року за кваліфікацією ядерного палива для України і продовжено в рамках комерційного контракту, підписаного в 2008 році.

Арсеній Яценюк прийняв рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб ДФС. Керівництво відсторонено від виконання обов'язку

опубліковано 24 лют. 2015 р., 04:15 Master Admin

24.02.2015 | 12:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прийняв рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб Державної фіскальної служби. На час проведення розслідування керівник ДФС та двоє його заступників відсторонюються від виконання обов’язків.

Про це Глава Уряду заявив під час селекторної наради в Державній фіскальній службі України у вівторок, 24 лютого.

Він підкреслив, що перші півроку Державна фіскальна служба «почала працювати так, як очікували українці після Майдану, другі півроку – як завжди».

«Миритися з тим, що я прочитав в листах і в публічній інформації в ЗМІ про зловживання в Державній фіскальній службі, на митниці і в податковій міліції, я не буду», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду повідомив, що прийняв рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб Державної фіскальної служби: «Це стосується керівника Державної фіскальної служби, заступника керівника , начальника податкової міліції і заступника керівника, начальника митниці».

На час проведення службового розслідування Уряд України відсторонює керівництво Державної фіскальної служби від виконання обов’язків.

Прем’єр-міністр повідомив, що протягом усіх двох тижнів службового розслідування Кабінет Міністрів у щоденному режимі «працюватиме з українським бізнесом, щоб встановити конкретні факти зловживань в Державній фіскальній службі, на митниці і в податковій міліції - що стосується хабарів за акти, відмивання коштів, покриття «лівого» імпорту та інших зловживань, які сьогодні існують в системі».

Арсеній Яценюк звернувся до підприємців та представників бізнесу допомогти Уряду в проведенні цього службового розслідування: «Звертаюся до бізнесу і до підприємців - винен той, хто бере хабар, але винен і той, хто хабар дає. Дайте мені докази. Дайте можливість встановити законність і правопорядок в країні. Допоможіть країні в цей складний період. І вам буде легше працювати».

Він також звернувся до кадрового складу Державної фіскальної служби та керівників територіальних органів ДФС, які взяли участь у селекторній нараді: «Ви несете таку саму відповідальність, як і центральне керівництво Державної фіскальної служби. Якщо ви думаєте, що сховаєтеся за ними, - так не буде. Ви так само несете персональну відповідальність по кожному напрямку, який очолюєте. До вас так само ходять депутати, бізнесмени, працівники СБУ, міліціонери, прокурори для того, щоб далі домовлятися і утримувати схеми по розграбуванню країни».

«Організовані злочинні угрупування у складі представників Служби безпеки, митників, прокурорів, міліціонерів займаються як відмиванням грошей, так і «кришуванням» митниці і створенням схем по розграбуванню країни, яка знаходиться в стані війни. Кому війна, а кому мати рідна», - наголосив він.

«Даю можливість керівництву Державної фіскальної служби в процесі службового розслідування довести свою ефективність, якщо така є. Якщо ефективність не буде доведена, то Уряд України прийме всі кадрові рішення по всій вертикалі ДФС», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він також повідомив, що мав розмову з Президентом України «і переконаний, що Глава держави, якому підконтрольна Служба безпеки України, проведе аналогічні кадрові чистки в СБУ»: «Так само переконаний, що будуть проведені аналогічні кадрові чистки в Генеральній прокуратурі України. А то у нас ті, які повинні охороняти закон, охороняються від закону».

Окрім того, Арсеній Яценюк повідомив, що сьогодні дав доручення Міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, аби управління внутрішньої безпеки МВС провело внутрішнє розслідування і кадрові чистки в системі Міністерства: «Організоване злочинне угрупування, в яке входять в першу чергу правоохоронці, повинно бутизнесено».

Кабінет Міністрів України


Затверджено новий порядок переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у зоні АТО

опубліковано 6 лют. 2015 р., 06:13 Master Admin   [ оновлено 6 лют. 2015 р., 06:43 ]

Затверджено тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.Наказ СБУ від 22.01.2015 №27 

"Про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах 
Донецької та Луганської областей"


НАКАЗ 

Першого заступника керівника Антитерористичного центру

при Службі безпеки України

(керівника Антитерористичної операції

на території Донецької та Луганської областей)


м. Краматорськ 

Про затвердження Тимчасового порядку
контролю за переміщенням осіб, транспортних
засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у
межах Донецької та Луганської областейВідповідно до статей 12, 13, 14, 15 Закону України “Про боротьбу з тероризмом”, абзацу третього пункту 8 Положення про оперативний штаб з управління антитерористичною операцією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 611-11


НАКАЗУЮ:


1. Затвердити Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей (далі – Порядок), що додається.

2. Затверджений цим наказом Порядок застосовується до закінчення проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей або прийняття Закону України “Про тимчасові заходи із забезпечення проведення антитерористичної операції”.

3. Наказ першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) № 144 ог від 29.12.2014 “Про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей” вважати таким, що втратив чинність.

4. Відповідальність за виконання наказу покласти на начальника штабу – першого заступника керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

5. Наказ довести до особового складу в частині, що його стосується, головам Донецької та Луганської обласної державної адміністрації.Перший заступник керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей)

генерал-лейтенант С.М.ПОПКОПОГОДЖЕНО

Начальник штабу – перший заступник керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей

генерал-майор О.С.СИРСЬКИЙРозрахунок доведення

№ з/п

Кому доведено наказ

Примітка

1

Керівнику сектора  «А»

 

2

Керівнику сектора  «Б»

 

3

Керівнику сектора  «С»

 

4

Керівнику сектора  «М»

 

5

Старшому оперативної групи НГУ

 

6

Старшому оперативної групи ДПС

 

7

Старшому оперативної групи МВС

 

8

Старшому оперативної групи СБУ

 

9

Начальнику ВСП у ЗСУ – начальнику ГУ ВСП ЗСУ

 

10

Голові Донецької обл. держ. адміністрації

 

11

Голові Луганської обл. держ. адміністрації

 Проект наказу підготовлено та погоджено із структурними підрозділами штабу АТО на території Донецької та Луганської областейЗаступник начальника штабу АТО (з адміністративних питань)

на території Донецької та Луганської областей

полковник М.В.ГУБЕНЬ

“22”січня 2015 року
Тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей (Завантажити)
Додаток 1 до Тимчасового порядку (Завантажити)
Додаток 2 до Тимчасового порядку (Завантажити)
Додаток 3 до Тимчасового порядку (Завантажити)
Додаток 4 до Тимчасового порядку (Завантажити)
Додаток 5 до Тимчасового порядку (Завантажити)
Додаток 6 до Тимчасового порядку (Завантажити)


Сьогодні увага максимально сконцентрована на відновленні повного контролю за переміщенням товарів у зоні проведення АТО

опубліковано 6 лют. 2015 р., 06:02 Master Admin

З метою забезпечення повного контролю за переміщенням товарів у зоні проведення АТО сьогодні на законодавчому рівні визначені умови для забезпечення чергування працівниками податкової міліції на спеціально обладнаних контрольних пунктах пропуску в’їзду-виїзду спільно з прикордонниками та правоохоронними органами. На сьогодні в зоні АТО визначено 7 транспортних коридорів, на яких будуть розташовані 8 блокпостів. Також з метою координації роботи податківців при штабі АТО створено спеціальну робочу групу за участю фахівців ДФС України.

Про ефективність заходів з відновлення контролю та припинення незаконного збуту таких товарів, як вугілля, тютюн та алкоголь дозволяють говорити наступні результати роботи податкової міліції. Тільки за останні 3 місяці 2014 року оперативними підрозділами спільно з прикордонниками та працівниками СБУ та МВС виявлено та вилучено:

- понад 3,5 мільйона фальсифікованих пачок цигарок донецького виробництва, вартістю близько 44 мільйонів гривень;

- 45 тис. пляшок горілки, що вивозилися із зони АТО, загальною вартістю майже 2 млн. гривень;

- 35 залізничних вагонів вугілля вагою 2,4 тис. тон, загальною вартістю майже 4 млн. гривень.

Окрім того, з початку 2015 року з незаконного обігу вилучено товарів, які незаконно перевозилися через пункти пропуску у зоні АТО, на суму майже 18 млн. гривень (тютюнових виробів – 270 тис. грн., алкоголю – 1,7 млн. грн., вугілля на суму – 15,5 млн. грн.), зареєстровано 7 кримінальних проваджень.

Державна фіскальна служба України Офіційний портал

Місія EUBAM презентувала дослідження процедур митного оформлення у морських портах Одеса та Іллічівськ

опубліковано 6 лют. 2015 р., 05:49 Master Admin

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та України (EUBAM) презентувала дослідження процедур митного оформлення у морських портах Одеса та Іллічівськ, яке проводилося у травні-вересні за ініціативою ДФС.

Дослідження проводилося спільно з Державною ветеринарною та Державною фітосанітарними службами, а також за участі представників бізнесу та торгівлі, діяльність яких пов’язана з портами. Його метою було визначення напрямів покращення процедур митного контролю і шляхів його досягнення.

«ДФС України спільно з іншими контролюючими службами на кордоні (понад 10 структур) було підписано Угоду і зараз ми запускаємо, а фактично це вже працює, Інформаційну систему портового співтовариства. Я впевнений в тому, що це буде кроком для спрощення формальних процедур і прискорити оформлення товарів у портах Одеси і Іллячівська, а також в інших точках прибуття. Українська митниця виступає за зрозумілі, прозорі та швидкі процедури контролю вантажів на кордоні», – зазначив заступник Голови ДФС України Анатолій Макаренко.

У свою чергу, представники EUBAM відзначили значний прогрес, якого вже досягли ДФС разом з іншими контролюючими службами, які працюють на кордоні, та закцентували увагу на низці ключових напрямів, які потребують негайного покращення. Для їх реалізації запропоновано 29 рекомендацій, які базуються на перевірених та виправданих стандартах і нормах ЄС і рекомендаціях Всесвітньої митної організації.

Рекомендації охоплюють шість стратегічних напрямів реформування, що стосуються діяльності митної та ветеринарної, санітарної й фітосанітарної служб у портах, а саме: законодавча та нормативно-правова база, інституційна структура, розвиток кадрових ресурсів та корупція, процедури, зв'язок та обмін інформацією, інфраструктура та обладнання.

Так, зокрема, згідно з вимогами Зони вільної торгівлі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ДФС рекомендовано оцінити та розглянути відповідне законодавство ЄС: Митний кодекс Європейського співтовариства, Загальне зведення законодавчих актів ЄС та Зведення митних правил ЄС, а також директиви ЄК та нові положення з імплементації Митного кодексу ЄС.

Крім того, митниці необхідно й надалі розвивати і реалізовувати свою Програму партнерства «Митниця-Бізнес», ключовим елементом якої є концепція статусу уповноваженого економічного оператора.

Представники Місії також акцентують увагу на необхідності подальшого розвитку процедур визначення митної вартості в портах, постійного тримання їх під пильною увагою та здійснення перегляду відповідно до національних положень, які ґрунтуються головним чином на вартості операції та угоди СОТ.

Процедури, встановлені Державною фіскальною службою, повинні забезпечити прозорість, об'єктивність і достовірність проведення митної оцінки. У сфері тарифної класифікації та походження митниця повинна й надалі заохочувати використання бізнесом обов'язкових класифікаційних рішень та попередніх висновків.

Всі рекомендації Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Республіці Молдова щодо роботи Одеського та Іллічівського портів викладено у звіті та передано заступнику Голови ДФС України Анатолію Макаренку.

"Інформую Вас про те, що ДФС України вже складено попередній план-графік покрокового виконання тих тез і висновків, які викладені у цьому досліджені. Ми покладемо це на "Дорожню карту", підключимо сюди інші контролюючі і правоохоронні органи і, я впевнений, що ми будемо мати позитивний результат", - додав Анатолій Макаренко.

Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) започаткувала свою роботу в 2005 році з метою сприяти впровадження таких норм і практики прикордонного контролю, митної справи та торгівлі, які відповідали б стандартам Європейського Союзу і задовольняли потреби двох країн-партнерів. Місія є консультативним, технічним органом. Штаб-квартира розташована в Одесі (Україна), а ще 6 польових офісів розміщені у зоні її відповідальності. Діяльність EUBAM сприяє покращенню економічного розвитку та посиленню безпеки в регіоні.Довідково:

Згідно з інформацією ДП „Адміністрація морських портів України” середній час знаходження автоконтейнеровоза у 2013 році в Одеському морському порту складав 10 год., в Іллічівському – 14 год. У 2014 році середній час зменшився в Одеському порту – у понад 3 рази (3 год.), Іллічівському – понад 2 рази (5,5 год.).

Протягом 2014 року за результатами візування та призначення форм митного контролю по Одеському морськомупорту встановлено кількість контейнерів в завізованих нарядах в інформаційній системі портового співтовариства – 121151 контейнерів. З них з призначенням:

- огляд – 8006 контейнерів (6,61%);

- зважування – 68167 контейнерів (56,27%);

- сканування – 20599 контейнерів (17%);

Кількість контейнерів, завізованих без призначення застосування технічних засобів контролю та огляду, – 49625 контейнерів (40,96%).

По Іллічівському морському порту кількість контейнерів в завізованих нарядах в інформаційній системі портового співтовариства – 28449 контейнерів.

З них з призначенням:

- огляд – 2049 контейнерів (7,20%);

- зважування – 12064 контейнерів (42,41%);

- сканування – 5531 контейнерів (19,44 %);

Кількість контейнерів, завізованих без призначення застосування технічних засобів контролю та огляду, – 15304 контейнерів (53,79%).


У Державній фіскальній службі України починає роботу довгостроковий радник ЄС

опубліковано 6 лют. 2015 р., 05:32 Master Admin   [ оновлено 6 лют. 2015 р., 05:38 ]

28 січня 2015 року заступник Голови ДФС Анатолій Макаренко і директор Департаменту міжнародних зв’язків Олег Овчінніков зустрілися з представником Генерального директорату Європейської Комісії з оподаткування та митного союзу Даріушем Венцелем та представником Литовської Республіки Вітенісом Алісаускасом, який на довгостроковій основі надаватиме Державній фіскальній службі сприяння у реалізації заходів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Зустріч відбулася у зв’язку із початком роботи литовського експерта в ДФС, яка, зокрема, передбачатиме допомогу у приєднанні України до Нової єдиної європейської системи транзиту.

Експерт ЄС був також представлений керівництву та співробітникам окремих структурних підрозділів ДФС.

* Європейська нова комп’ютеризована транзитна система (New Computerised Transit System - NCTS) – послідовність обміну електронними даними про товари, що переміщуються транзитом, між усіма митними органами-учасниками транзиту, а також митними органами та суб’єктами ЗЕД.

1-10 of 17