Інформація‎ > ‎5. WiKi‎ > ‎

European Union Border Assistance Mission to Moldova and Ukraine (EUBAM)

опубліковано 6 лют. 2015 р., 05:48 Master Admin
Місія: «Зробити раціональний внесок в розвиток таких процедур управління кордоном, які відповідали б стандартам Європейського Союзу і задовольняли б законні потреби громадян Молдови та України, осіб, що перетинають кордон, а також ділових кіл, що в свою чергу зміцнює регіональну безпеку і сприяє економічному розвитку»

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) розпочала свою діяльність 30 листопада 2005 року у відповідь на спільне звернення Президентів Республіки Молдова та України до Європейської Комісії. На молдавсько-українському кордоні завдовжки 1222 км мали місце чисельні протизаконні транскордонні дії, такі як торгівля людьми, контрабанда та інші форми незаконного переміщення товарів. Ситуація ще більше ускладнювалась існуванням в Республіці Молдова сепаратистського Придністровського регіону, який примикає до того ж кордону упродовж 453 км і який не контролюється урядом Молдови. В результаті обидва уряди втрачали значну частину надходжень, котрі осідали в кишенях організованої злочинності.

EUBAM - це консультативно-технічний орган, який повністю фінансується Європейським Союзом у межах Європейського інструменту добросусідства та партнерства, мандат якого передбачає нарощування можливостей наших партнерів, в першу чергу прикордонних та митних відомств, а також інших правоохоронних та державних органів Молдови і України у галузі управління кордонами. При цьому партнером з реалізації виступає Міжнародна організація по міграції. Шляхом надання нашим партнерам всебічної підтримки у впровадженні передового досвіду ЄС через свою штаб-квартиру в Одесі та шість польових офісів з обох сторін молдавсько-українського кордону EUBAM прагне до того , щоб прикордонні та митні процедури і нормі в Молдові та Україні в кінці кінців дзеркально відображали аналогічні процедури, які переважають в Європейському Союзі.

В більш широкому контексті і в рамках Європейської політики добросусідства EUBAM являє собою унікальний інструмент, з допомогою якого ЄС намагається, з одного боку, сприяти розвиткові законної торгівлі та пересуванню осіб, а з іншого боку, гарантувати безпеку своїх громадян і боротися зі злочинністю.

Бюджет EUBAM на 2011-2013 роки становить 21 мільйон євро, а її персонал складається з близько 100 експертів з країн-членів ЄС, які прикомандировані або працюють за контрактом, та 126 місцевих спеціалістів з Молдови та України. Правовою базою EUBAM є Меморандум про Взаєморозуміння, підписаний в кінці 2005 року Європейською Комісією, Урядом Республіки Молдова та Урядом України, а керівним органом Місії є Консультативна Рада, яка збирається два рази на рік. Нейтралітет, партнерство, надійність, результативність, орієнтація на надання послуг та прозорість – ось шість ключових цінностей Місії. Мандат Місії продовжувався вже тричі (в 2007, 2009 та 2011 роках), при цьому діючий нині мандат завершується 30 листопада 2015 року.
Comments